Scientology, uygulayıcıları tarafından büyük ölçüde yanlış anlaşılan ve sıklıkla eleştirilen, pratik bir kendini geliştirme yöntemi olarak kabul edilir. Scientology’yi keşfetmeyi ve katılmayı merak ediyorsanız, kurgudan ayırt etmek ilk adımınızdır. Scientology’nin temel ilkeleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve bu felsefeyi keşfetmenizde nasıl ilerleyeceğinizi öğrenin.

Bölüm 1 : Scientology’yi tanımlama

Adım 1 : Scientologynin ne olduğunu anlayın.

 • Scientologistler, dinlerini, kelimenin tam anlamıyla bir dinden ziyade pratik felsefe ya da kendini gerçekleştirme yöntemi olarak görürler. Bir din olarak, Scientology nispeten yenidir, yazar L. Ron Hubbard’ın yüzyılın kendi kendini iyileştirme metoduyla geçmiş yaşamı keşif ve dövmeli pornolar denetim yoluyla, dianetik olarak adlandırılır.
 • Manevi bir mitoloji vardır, bu da bilmeden küçük bir bilim-kurgu gibi görünebilir, ancak Scientology’nin kendisi sistemdeki inançtan ziyade uygulama ile ilgilidir. Scientologists, içsel benliğin “kozmik” bir varlık olduğuna, vücudun ötesinde yaşayan ve bakımınızda uygun şekilde Sex Video bakılması gereken bir şey olduğuna inanır.
 • Ton Ölçeği ve Dinamiği prensiplerinin hayatınıza uygulanması, modern toplumun ruh halini değiştiren maddeler ve diğer “ticari gelişim” gibi diğer ticari yöntemlere olan bağımlılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Adım 2 : Kendini bilgilendir.

 • Belki de başka herhangi bir çağdaş dinden daha fazla, çok çeşitli nedenlerle, pop kültürü yaygın olarak eleştirilir ve alay edilir. Scientology kendisini bir dine çağırır, ancak çoğu zaman bir kült, sahte bir din veya bir piramit şeması olmakla suçlanır  . Scientology’ye katılmayı planlıyorsanız, sadece Scientology’den alınan resmi ifadelere dayanmak yerine çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz çok önemlidir.
 • Scientology’ye göre, örgüt, kiliseyi “terketmeyi” imkansız kılmamakta, bazı ilaçların kullanımını yasaklamamaktadır. Ancak, Scientology üyelerini arkadaşlarından, meslektaşlarından veya Scientology’ye karşı antagonist olduğu düşünülen aile üyelerinden ayıran totaliter bir sistem gibi davranmakla suçlanmıştır.  Ayrıca, Scientology psikiyatri ve psikolojinin tıbbi uzmanlıklarına şiddetle karşı çıkıyor. 

Adım 3 : Kiliseden tanıtım literatürü isteyin.

 • Birkaç yüz kelimede Scientology’yi temsil eden geniş düşünceye doğru bir primer vermek imkansız olurdu. Kilise, onunla ilişkili okuma materyallerine kolay erişim ve hacim için bilinir, bu yüzden Scientology Kilisesi ile temasa geçin, web siteleri ve literatür isteyin. Genelde bedelsizdir.
 • Scientology: L. Ron Hubbard’ın bir Dini Felsefesi , daha kolay tüketim için kilisenin daha kolay sindirilebilir hacimleri üretmesine rağmen, Scientology’nin temel ilkelerini özetlemektedir.

Bölüm 2 : Kiliseye katılma

Adım 1 : Bölgesel bir konferansa katılın.

 •  Daha fazla bilgi edinmenin en yaygın yollarından biri, Scientologistlerin tartışma ve işe alım için topladıkları bölgenizdeki bölgesel bir konferansa katılmaktır. Bunlar, büyük şehirlerde her yıl bir araya gelme eğilimindedir ve ilgili kişiler için mükemmel bir fırsattır. Aynı zamanda ücretsiz ya da ucuz Scientology edebiyatı almak için harika bir yerdir, böylece kendi başınıza daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Adım 2 : Bölgenizde haftalık bir buluşmaya katılın.

 • Toplantılarına daha düzenli bir şekilde katılmak isterseniz, bulunduğunuz bölgede bir kilise bulun ve iletişim kurun. Kiliseye katılma konusundaki ilginizi ifade edin..
 • Kiliseye katılmanın gerçek süreci, kilisenin kendisinin ve diğer Scientologistlerin belirli dallarına bağlı olarak biraz farklılık gösterecektir. Pek çok şehirde birden fazla dal olmayacak, bu yüzden çok fazla araştırma yapmak zor.
 • Kasabadaki kiliseyi sevmiyorsan, kendi pratiğini kendi başına okumayı ve geliştirmeyi düşün. Yine, bu pratik bir yöntemdir, bu da işin çoğunu kendiniz yapacağınız anlamına gelir.

Adım 3 : Bir denetimi tamamlamayı düşünün.

 • Denetim, süreç boyunca size rehberlik edecek, sorular soran ve Thetan kalitesini bir E-metre ile okuyacak tecrübeli bir Scientologist ile buluşarak tamamlanır.   Bir denetimin tamamlanması, geçmiş yaşam ile regresyon terapisi arasında bir çaprazlama ve doktora basit bir ziyaret gibi bir hayli fazladır. Temelde oturup bir Scientologist ile sohbet edip bazı soruları cevaplayacaksınız. Bu kadar.
 • Kilise denetimleri düzenli olarak yapılır, kiliseye katılmanız gerekir. Saha denetçileri ve misyon denetçileri de, eski stil bir Protestan Revival gibi seyahat etmelerine ve insanlara Scientology’nin neyle ilgili olduğunu göstermeleri için sık sık sevk edilir. Bu, ilk denetiminizi deneyimlemeniz ve sizin için uygun olup olmadığına bakmak için mükemmel bir yol olabilir.

Bölüm 3 : Uygulamanızı geliştirin.

Adım 1 : Hayatınızı iyileştirmek için uğraşın.

 • Scientology Kilisesi, yöntemin, onu tam olarak kullanan kişiler için% 100 oranında çalıştığını iddia ediyor. Bu “tam olarak” olsa da, gerçek bir çok iş var. Hayatınızı geliştirmek ve memnuniyet ve mutluluk durumuna ulaşmak ister misiniz? Ne gerekiyorsa yapmaya hazır mısın? Scientology ile ilgileniyorsanız, bunu açık bir zihinle ve hayatınızı daha iyi hale getirmek için tam bir bağlılıkla yaklaşmak gereklidir.

Adım 2 : Duygularınızı ton ölçeğinde sıralamaya başlayın.

 • Ton Ölçeği, genel tutum ve duygusal durumunuzu +40 (Varlık Huzur) ile -40 (Toplam Arıza) arasında olan ölçülebilir bir ölçekte yerleştirmek için denetlemede kullanılır. Durumunuza bağlı olarak, tavırlarınız herhangi bir zamanda ton ölçeğinde çeşitli yerlerde düşecektir.
 • Ton ölçeğini kendiniz araştırmak iyi bir şeydir, ancak deneyimli bir denetçinin, süreçleri pratikte uygulamanıza daha iyi entegre etmesine rehberlik etmesini sağlamak da önemlidir.

Adım 3 : Eylemlerin dinamiklerini düşünün.

 • Dinamikleri, Scientolojistlerin yaşamınızı daha iyi bir şekilde değiştirmenin önemli bir parçası olduğuna inandıkları sekiz sağkalım sınıflandırmasına atıfta bulunarak, Scientolojinin önemli bir parçasıdır. Bir insan yaşamı boyunca çeşitli dinamiklerle ilerler, ilki hayatta kalmak için doğuştan gelen isteğinizdir. Bebekler bu arzuya ve hayvanlara sahipler, ama biz gelişmeye adanmış bir yaşam boyunca ilerlemenin çeşitli zihni-vücut evrelerinde yavaş yavaş ilerleriz.  Bu hayat boyu süren bir mücadeledir. Sekiz Dinamikleri aşağıdaki gibidir:
 • Öz
 • Yaratıcılık
 • Grup Sağ kalım
 • Türler
 • Yaşam formları
 • Fiziksel Evren
 • Manevi dinamik
 • Sonsuzluk

Adım 4 : Yolda kalmak için denetimler alın.

 • Bir Scientologist’in hayatı, periyodik denetimler almak, kişisel gelişiminizi ve gelişim aşamalarınızı değerlendirmek ve uygulamanızı nereye gideceğinize göre yeniden düzenlemek anlamına gelir. Periyodik denetimleri almak, zihin-beden uyumunuzu uyum içinde almak için yaşamınızı ve bir Scientologist olarak uygulamanızı geliştirmenin önemli bir parçasıdır.

 


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.