Uzak bir yere seyahat etmeyi ve dünyayı görmeyi, panik atak geçirmeden yapabilmeyi diliyor musunuz? sex hikayesi Aviofobi veya uçma korkusu varsa, yaşamınızı olumsuz etkilemesini engelleyebileceğiniz yollar vardır. Bilgilendirilmek, rahatlama tekniklerini kullanmak ve gezinizi planlamak, korkunuzu yenmenin ve dünyayı keşfetmekte özgür olmanın tüm yollarıdır. İşte size bir gerçek: uçak kazasında ölme ihtimaliniz 11 milyonda 1’dir.

Bölüm 1 : Uçaklar hakkında bilgi edinin.

Adım 1 : Uçakların ne kadar güvenli olduğunu bilin.

 • Ancak bir uçakta uçmanın gerçekten güvenli olduğunu fark ettiğinizde, uçuşunuza sex izle ve havaalanına giderken kendinizi daha rahat hissetmenize izin verebilirsiniz. Meselenin gerçek sebebi, uçmanın gerçekten çok güvenli olmasıdır. Şimdiye kadar, en güvenli ulaşım şekli.
 • Gelişmiş bir ülkede uçarken, uçak kazasında ölme ihtimaliniz 30 milyonda 1’dir.

Adım 2 : Uçak yolculuğunun tehlikelerini karşılaştırın.

 •  Hayatta başka hiç düşünmediğiniz birçok deneyim vardır. 
 •  Bu istatistikleri öğrenin, bunları yazın ve bir sonraki uçuşunuzda ne olacağı konusunda endişelenmeye başladığınızda bunları tekrarlayın.
 • Bir otomobil kazasında ölme şansınız 5,000’de 1’dir. Bu, uçuşunuzun en tehlikeli bölümünün havaalanına gitmeniz anlamına geldiği anlamına gelir. Havaalanına iniş yaptıktan sonra, kendinizi arkaya doğru yatırın. Uçağınızın en tehlikeli parçası haline getirdiniz.
 • 3 milyonda 1’de bir uçak kazasında olduğundan daha fazla zehirlenme tehlikesi var.
 • Ayrıca, yılan ısırığıyla ölmekten, ışıkla vurmaktan, sıcak su haşlamaktan ölmekten ya da yatağından düşmekten daha iyi bir şansa sahip olursunuz. Solak iseniz, sağ elle kullanılan ekipmanı kullanmak, uçak kazasında ölmekten daha risklidir.
 • Uçağın kendisine doğru yürürken ölme olasılığı daha yüksektir.

Adım 3 : Türbülansta sizi neler beklediğini bilin.

 • Türbülans, bir düzlem düşük basınç alanından yüksek basınca uçtuğunda gerçekleşir, bu da sürüşte bir “çarpma” hissetmenizi sağlar. Türbülans, kayalık bir yolda sürmek gibidir.
 • Türbülansın yaralanmaya neden olduğu nadir durumlarda, bu genellikle yolcuların emniyet kemeri takmamasından kaynaklanır. Düşünün; Bir pilotun türbülansta zarar gördüğünü hiç duymadınız. Çünkü pilotlar her zaman emniyet kemeri takıyorlar.

Adım 4 : Bir uçağın nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinin.

 •  Ayrıca, bir uçağın iç işleyişini, bu kadar korkmuş olan süreci ortaya çıkarmak için öğrenebilirsiniz. Araştırmalar, uçuş korkusu yaşayan kişilerin% 73’ünün uçuş sırasında meydana gelebilecek mekanik problemlerden korktuğunu göstermektedir. Yani, bir uçağın nasıl çalıştığını ne kadar çok bilirseniz, süreç boyunca kendinizi daha rahat hissedeceksiniz, kendinize sormak yerine, “Uçak bunu neden yapıyor? Bu normal mi?” İşte bilmeniz gereken bazı şeyler. 
 • Uçağı uçurmak için dört kuvvet çalışıyor: yer çekimi, sürükleme, kaldırma ve itme. Bu kuvvetler uçuşunuzun doğal ve yürümeye uygun kadar kolay olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bir pilotun dediği gibi, “Uçaklar havada en mutlular.” Bilginizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, bu güçlerin ardındaki bilimi okuyabilirsiniz. 
 • Jet motorları, bir arabada veya hatta bir çim biçme makinesinde bulacağınız motorlardan çok daha basittir. Uçağın motorlarından birinde bir şeylerin yanlış gittiği son derece beklenmedik bir durumda, uçak kalan motorları ile gayet iyi çalışacaktır.

Adım 5 : Uçakların düzenli olarak kontrol edildiğini unutmayın.

 • Uçaklar bir ton onarım ve bakım prosedüründen geçerler. Bir uçağın havaya uçtuğu her saat için, 11 saatlik bakımdan geçer. Bu demektir ki, eğer uçuşunuz üç saat sürüyorsa, uçak her şeyin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için 33 saatlik bakımdan geçti

Bölüm 2 : Anksiyetinizi yönetin.

Adım 1 : Rahatlatıcı egzersizler yapın.

 •  Anksiyete azaltıcı egzersizleri günlük yaşamınıza entegre edin. Endişeli olmadığınız zamanlarda bu alıştırmaları yaparken, endişeli olduğunuzda size yardım etmeye hazır araçlara sahip olacaksınız. Daha sonra kendinizi kontrol edip kendinizi sakinleştirebileceksiniz. Hayatınızdaki anksiyeteyi azaltmak için yoga veya meditasyon yapmayı deneyin. 
 • Korku ve endişenizin, üstesinden gelmek ve tam kontrol elde etmek için birkaç ay sürebileceğini unutmamak önemlidir.

Adım 2 : Kaslarınızı gevşetin.

 •  Kas grubunun sıkı veya sert olduğunu fark ederek başlayın. Omuzlar iyi bir örnek. Genellikle gergin veya endişeli olduğumuzda, omuzlarımızı boynumuza doğru çeker ve bu kasları sıkarız.
 • Derin bir nefes al ve omuzlarının batmasına izin ver. Kasların rahatladığını hissedin. Şimdi bunu yüzünüz veya bacaklarınız gibi diğer kas gruplarıyla deneyin.

Adım 3 : Güzel şeyler düşünün.

 • Sizi mutlu eden veya rahatlatan bir yer düşünün. O yerde olduğunuzu hayal edin. Ne görüyorsun? Koku? His? Seçtiğiniz yerle ilgili her ayrıntıya odaklanın. 
 • Pratik yapabilmeniz için satın alabileceğiniz ve hatta indirebileceğiniz birkaç yönlendirici görüntü vardır.

Adım 4 : Dikkatini dağıt.

 •  Heyecanlandığınız başka bir şey düşünün, ya da en azından aklınızı korkularınızdan çıkaracak bir şey düşünün. Akşam yemeğinde ne yapacaksın? Eğer herhangi bir yere gidebilirsen nereye giderdin? Orada ne yapardın? 

Adım 5 : Uçak kazaları hakkında haberleri okumayın.

 •  Konu üzerinde sakin olmak istiyorsanız, haberlerde bildirilen uçak kazalarına dikkat etmeyin. Bu hikayeler seni daha iyi hissettirmeyecek. Bunun yerine sadece beklenmeyen bir olayla ilgili endişenizi ekleyecektir. Eğer zaten uçmakla ilgili endişeleriniz varsa, korkularınızı şımartmaya çalışın.
 • Aynısı, uçak kazaları veya korkutucu uçuşlar hakkında Uçuş veya diğer filmleri izlemek için de geçerli .

Bölüm 3 : Uçuş için hazırlanın.

Adım 1 : Erken varmak.

 • Havalimanına erken gidin, böylece terminali tecrübe etmek, güvenlikten geçmek ve kapınızı bulmak için zamanınız olacak. Geç kalmak ya da önünüze zihinsel olarak hazırlanmak için zamanınız yoksa, koltuğunuzu alma zamanı geldiğinde daha fazla endişeli hissetmeniz gerekir. Terminale, havaalanına gelen ve ayrılan insanlara ve havaalanındaki genel atmosfere alışın. Ne kadar çok alışırsanız, uçuşunuz için zaman geldiğinde o kadar iyi hissedersiniz.

Adım 2 : Uçuş görevlilerini ve pilotu tanıyın.

 • Uçağa bindiğinizde, uçuş görevlilerine veya hatta pilota merhaba deyin. Onları üniformalarını giymiş, işlerini yapıyorlar. Pilotlar tıpkı bir doktorun yaptığı gibi özel eğitim alırlar ve saygı duymanız ve güvenmeniz gereken insanlardır. Bu insanlara inancınız varsa ve onların aklınıza gelebilecek ilgi alanlarına sahip olduklarını ve yetkin olduklarını anlıyorsanız, yolculuk hakkında daha iyi hissedeceksiniz.
 • Pilotlarınızın havada birkaç yüz saat deneyimi olacak. Sadece büyük bir havayolu şirketinde çalışmak için 1.500 uçuş saatini kaydetmeleri gerekecek. 

Adım 3 : Aşırı alkol tüketiminden kaçının.

 • Birçok kişi, uçuş görevlilerinin ilk geçişi yapmaları halinde, ömür boyu şarap siparişi vermeye başlar. Ancak bu, uçma endişenizi hafifletmek için iyi bir uzun vadeli bir çözüm değildir. Alkol aslında daha az kontrol sahibi olmanın endişesini hissettirebilir. Bu, özellikle uçağı tahliye etmek zorunda olduğunuz için endişeleniyorsanız geçerli olabilir.
 • Endişelenmek için çok sarhoş olmak, özellikle alkolün etkisini yitirdikten sonra kendinizi korkunç hissetmenize neden olabilir.
 • Gerçekten sinirlerinizi sakinleştirmeniz gerekiyorsa, sadece bir bardak şarap veya bir bira deneyin.

Adım 4 : Uçakta uyuyun.

 •  Bazı insanlar erken uyandıktan sonra uçakta uyumanızı tavsiye eder. Sonra uçuşunuz sırasında bazı göz kapamalarını yakalayabilmeniz daha olasıdır. Zamanı geçirmek için uykudan daha iyi bir yol var mı ?

Bölüm 4 : Uçuş esnasında

Adım 1 : Derin nefes alın.

 •  Yavaşça burnundan nefes al. Daha sonra nazikçe nefes verin, akciğerinizden tüm havanın çıkmasına kadar on saate kadar sayın. Gerektiği kadar tekrarlayın.

Adım 2 : Zaman geçirecek bir şeyler bulun.

 •  Kendinizi olabildiğince dikkat dağıtmanın birçok yolunu bulursanız, uçma zamanı geldiğinde daha iyi olacaksınız. Dergileri getirin veya en sevdiğiniz televizyon şovunun bölümlerini indirin ve bunları bilgisayarınızda izlemek ve izlemek istiyorsunuz. Bilgisayarınızda bir oyun oynamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca ofis veya okul çalışmasından da iş getirebilirsiniz.
 • Senin için ne işe yarıyorsa onu bulun. Havada geçirdiğiniz zamana, birkaç saat süren anlaşılmamış anksiyete yerine, yapmak istediğiniz ya da yapmanız gereken bazı şeyleri yapma zamanı olarak bakın.

İpuçları

 • Uçuş gününde korkularınızı yenmek için bir stratejiniz olduğunda, olabildiğince sık uçun. Uçmayı alışkanlık haline getirmek, korkutucu, izole bir olay gibi daha az ve gününüzün rutin bir parçası gibi hissettirecektir. Alışkanlık haline geldiğinizde, süreç ile daha rahat hissetmeye başlayacaksınız.  Uçuş ve sürüş arasında bir seçiminiz olduğunda, korkunuzu daha fazla ele almak için sadece uçmayı seçin. Unutmayın, sürmekten çok daha güvenli uçmak!
 • Hasta ya da mide bulantısı hissederseniz, seyahat hasta bantlarını ve tabletleri getirin.
 • Unutma, kaptan ne yaptığını biliyor. Uçuş ekibine güven! Daha önce milyonlarca kez uçtular! İyi şanslar!!
 • Kalkış ve iniş sırasında pencereden dışarı bakmamaya çalışın. Bunun yerine, karadan sonra sahip olduğunuz planlarda olduğu gibi, dikkat dağıtıcı bir şey düşünmeye çalışın. Acil bir durumda hala uyanık olmanız gerektiği için fazla konuşmayın.
 • Kendinizi “Ne kazmalıyım?” Gibi stresli durumlardan uzaklaştırın. ya da bunun gibi başka bir şey ve hoşunuza giden bir şeyi düşünmek, çizmek ya da yazmak için bir not defteri getirir.
 • Çok korkuyorsan inişe geç. Destek, sizi darbelere karşı koruyan bir konumdur. Destek konumu her zaman acil inişte kullanılır. Ama eğer çok korkuyorsan, iniş yaparken o pozisyonu kullan.
 • Uçma gibi belirli durumlarda kontrolünüzde olmadığınızı kabul edin. Risk hayatın bir parçası. Köşede ne olduğunu asla bilemezsin. Korku, geleceği düşünmek, endişelendirmek ve kontrol etmekle ilgilidir. Ne olacağı fikriyle daha rahat hale geldiğinizde, uçmak, huzurunuz için bir tehdit oluşturmayacaktır.
 • Uçarken, sizi eğlendirecek şeyler getirin, aynı zamanda beyninizi dikkatli düşünün. İnsanların buldukları iyi bir yol, herhangi bir yere gidip gitmemeniz, nerede olursanız olun ve ne yaparsınız diye düşünmektir. Eğer bu işe yaramazsa, uçtuğunuz yeri ve orada ne yapacağınızı düşünmeye çalışın. .
 • Bir film izleyerek ya da kestirerek korkudan uzak durmaya çalışın.
 • Kalkarken, 60’a kadar sayın. 60’a ulaştığınız zaman, havada olacaksınız!

Uyarılar

 • Ciddi kaygı düzeylerine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, tedaviyi tartışmak için bir terapiste bakın. Ayrıca, uçuşunuz için öngörülen anti-anksiyete ilaçları hakkında bir doktora da başvurabilirsiniz. Sakinleştirici veya uyku yardımı için reçetesiz satılan bazı ilaçlar vardır, ancak diğer ilaçlar ile doz talimatları ve etkileşimler için doktorunuza danışmanız gerekir.

 


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.