Düz bir top ile basketbol oynamak, oyununuzu düşürür ve antrenmanı engeller. Çok fazla sıçrama ile basketbol oynamak da topa zarar verebilir. Mümkün olan en iyi basketbol topu için, onu uygun gerginliğe kadar şişirmeniz gerekir. Bir top pompanız yoksa alternatifler vardır.

Yöntem 1 : Bir Pompa Kullanma

Adım 1 : Basketbol topu için bir hava pompası alın. 

Henüz yapmadıysanız, basketbol topu için iyi hava pompası satın alın. Pompalar çok pahalı değildir ve bulunması kolaydır. Doğru iğne ile bir bisiklet pompası bile kullanabilirsiniz.

  • Pompanızda bir tane yoksa, bir iğne satın almanız gerekecektir.

Adım 2 : İğneyi topa takın.

 İğnenizi pompaya bağlayın. İğneyi suyla nemlendirin ve topun deliğine sokun.

  • İğneyi yerleştirdiğiniz delik, daha küçük bir deliğe sahip küçük bir siyah lastik dairedir. Topunuz için delik bulamazsanız üreticiye danışın. 

Adım 3 : Pompalamaya başlayın.

Topunuzu pompalamaya başlayın. Topunuzu hissederek 3-5 dk aradan sonra hava basıncını kontrol edin. Önemli olan, ne kadar hava pompaladığınızı kontrol etmektir. Hava basıncını kontrol etmek için topu parmaklarınızla sıkıştırın.

  • Kontrol etmenin bir başka yolu, topu çenenizin altında tutmak ve düşürmektir. Top bel seviyesinin etrafında ulaşırsa, doğru miktarda havaya sahip olur.

Adım 4 : Hissedin.

 İyi şişirilmiş bir basketbol topu yaptıktan sonra, onu maça götürmeye hazırsınız. Oyununuzu pompalanan bir topla oynayın. İyi pompalanmış bir toptan daha iyi bir his yoktur.

 

Yöntem 2 : Topunuzu Pompa Olmadan Şişirmek

Adım 1 : Basınçlı hava tenekesi kullanın.

Evet, topunuzu pompalamak için klavye temizleyicinizi kullanabilirsiniz. Sıkıştırılmış havaya bağlı plastik genişleticiyi çıkarın. Borunun bir ucunu nemlendirin ve topu hava deliğine yerleştirin. Borunun diğer ucunu hava kabının ağzına takın.

  • Top arzuya göre şişirilene kadar kolu tutun.
  • İşlemi tekrarlayın ve gerekirse daha fazla hava ekleyin.

Adım 2 : CO2 kullanarak şişirin. 

Topun iğnesini basketbol topunun hava deliğine sabitleyin. İğneye tüpsüz lastik supap sapını takın. Supap sapına bir CO2 kartuşu takın. İkisini birleştirmek için bir tüp kullanmanız gerekebilir.

  • Sıkıştırılmış CO2’yi basketbol topuna bırakmak için CO2 valfini gevşetin.
  • Topu test edin ve gerekirse daha fazla hava ekleyin.

Adım 3 : Bir lastik veya hava kaynağı kullanın. 

Topa uyan iğneye sahip olduğunuz sürece, neredeyse her şeyi uygun adaptörlerle kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan diğer malzemeler bir tüp ve bir lastik valfidir. İğneyi ve tüpü önce topunuza takın ve ardından sağlıklı bir lastiğe takın.

  • Topunuzu bir benzin istasyonundaki lastik pompasına da getirebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek diğer araç, topun içine giren bir iğne.

 

Yöntem 3 : Topunun Bakımı

Adım 1 : Topunuzu temizleyin. 

Zor bir basketbol gününden sonra topunuza uygun bir temizlik yaptığınızdan emin olun. Periyodik olarak temizlenmesi kirecin ve kirin toprağa yerleşmesini önleyecektir. Nemli bir bez kullanın ve kurumasını bekleyin.

Adım 2 : Topunuzu saklayın. 

Bu, ne sıklıkla basketbol oynamayı sevdiğinize bağlıdır. Sıklıkla oynarsanız, topunuzu şişirilmiş halde tutun ve oda sıcaklığında saklayın. Çok sık oynamıyorsanız, topunuzu hafifçe boş bırakın. Bu topun ömrünü uzatacaktır.

  • Bir topu asla dışarıda bırakmayın ve bir süre çok uzun süre doğrudan güneş ışığından kaçının.

Adım 3 : Basketbol için kullanın. 

Basketbol topunu mahvetmenin iyi bir yolu, bir futbol topu gibi tekmelemek. Herhangi bir şişme topun her şey için çalışacağına dair yaygın bir yanlış anlamadır. Bir basketbol topunun yapımı ve tasarımı diğer toplardan çok farklıdır. Maçlar için tasarlandı, bu yüzden sahaya değil basketbol maçına getirin.


1 yorum

limon · 24 Haziran 2019 12:49 tarihinde

ulan güzel güzel anlatıyon da niye aralara porno linki koyuyon

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.