Hediyeler eğlencelidir, çünkü biri diğeri için sevginin fiziksel bir ifadesi olmayı amaçlar. Erkek arkadaşa hediye vermenin uygun olduğu birçok fırsat var. Bazen bir hediye kendiliğinden olabilir. Ancak, bir hediye alma eylemi, özellikle ne satın alacağınızdan emin değilseniz, sinir bozucu olabilir. Detaylar çiftden çifte değişiklik gösterse de, önemsediğiniz birisi için bir hediye seçmek eğlenceli olabilir. Erkek arkadaşa hediye fikirleri için okumaya devam edin.

Yöntem 1 : Erkek Arkadaşınız İçin Bir Hediye Seçmek

Adım 1 : Vesilesi önemini düşünün.

Tüm durumlar eşit olarak yaratılmaz. Genel olarak konuşmak gerekirse, bir hediye verme etkinliğinin erkek arkadaşınıza ne kadar önemli olacağına dair iyi bir anlayışa sahip olmalısınız. Hediyenizin büyüklüğü ve değeri kabaca bununla ilişkili olmalıdır.

 • Bir hediye vermeye değer bir yere ihtiyaç duymayacağınızı unutmayın. Hediyeler her zaman bekler ve kendiliğinden verirseniz asla bir şey ifade etmez.

Adım 2 : Pratik hediyeler karşısında romantik hediyeler de düşünün.

Erkek arkadaşa hediye vermek için farklı seçenekler vardır. Bunlar farklı etkilere sahip olacaklar ve farklı durumlara uyacaklar. Romantik hediyeler, öncelikle aşkınızın sembolik bir jestidir, oysa pratik hediyeler, gerçek değer ve kullanımla ilgili bir şeydir. Birinin diğerini seçip seçmemesi, duruma, ilişkiye ve erkek arkadaşının zevklerine bağlı olmalıdır.

 • Romantik hediyeler arasında güller, harfler veya daha özel şeyler bulunmaktadır. Sevgililer Günü veya bir yıldönümü gibi romantik günler için iyidir.
 • Pratik hediyeler, gerçek kullanımdan ve çoraplardan video oyunlarına kadar uzanmaktadır. Belirli bir duruma ihtiyaçları yoktur, ancak doğum günleri ve Noel için çok uygundurlar.

Adım 3 : Yenilikçi hediyelerden kaçının. 

Yenilikçi hediyeler, bir parti için verilecek eğlenceli bir şeydir, ancak etki çok kısa sürelidir. Bunlar genellikle arkadaşlık ilişkileri için en uygun olanlardır. Erkek arkadaşa hediye için yenilikçi şeyler(kasten çirkin bir kazak gibi) ikinizi güldürecek, ancak romantik hissettirmeyecek ve kullanım, verdiğiniz zamanın çok uzağına çıkmayacak.

Adım 4 : Seçiminizi kendi çıkarlarınıza göre şekillendirin. 

Birisi için hediye seçimi yapmaya çalışıyorsanız, öncelikle o kişinin ana ilgi alanlarına katılmalısınız. Belki erkek arkadaşınız spor ya da müzikten hoşlanıyor. Belki de okumayı seviyor. Büyük olasılıkla, erkek arkadaşınızın neyle ilgilendiğine dair derin bir bilginiz var. Bu bilgiden yararlanın ve bir hediyeye doğru yönlenin.

 • Örneğin, erkek arkadaşınız spor yapıyorsa, favori takımından imzalı bir koleksiyon satın alabilirsiniz.

Adım 5 : Erkek arkadaşınızın ihtiyaçlarına dikkat edin. 

Erkek arkadaşa hediye alma süreci, satın almadan aylar önce başlayabilir. Her zamanki görüşmeleriniz boyunca, muhtemelen yakın gelecekte istediği ya da ihtiyaç duyduğu bazı şeyleri açıkça belirtecektir. Dikkatle dinlemeniz ve istediği bir şeyi satın alması, erkek arkadaşınıza hediye seçmek için fikir almanın bir yolu olabilir.

Adım 6 : Arkadaşlarına tavsiye için sorun.

Erkek arkadaşınızın yakın arkadaşları varsa, şu anda en çok ilgilendikleri şeylere yeni bir bakış açısına sahip olabilirler. Erkek arkadaşınız etrafta olmadığı zaman onlarla konuşmak, nihayetinde onu elde edeceğinize dair bir fikir verebilir. Doğrudan ondan hiçbir şey duymasalar bile, uygun hediyeler için öneriler sunabilirler.

 • Erkek arkadaşınızı tanıyan diğer insanlarla beyin fırtınası yapmak, bir hediye düşünmekte zorluk çekiyorsanız çok yardımcı olabilir.

Adım 7 : Erkek arkadaşa hediye için tahmin edilemez bir şey düşünün. 

Büyük bir armağanın etkenlerinden biri de sürpriz unsurdur. Erkek arkadaşınız önceden ne alacağını tam olarak biliyorsa, o kadar özel hissetmeyecektir. Bunu düşünerek, öngörülemezlik ve istenebilirlik arasında bir denge kurmayı deneyin. Günün sonunda, erkek arkadaşınızın aslında onu aldığınız şeyi sevmesi daha önemlidir, ancak sürpriz faktör, hediye verme işlemini her ikiniz için çok daha eğlenceli hale getirecektir.

Adım 8 : Hediyenin yüksek kaliteli olduğundan emin olun. 

Çoğu durumda, seçim yapabileceğiniz bir fikriniz olacak. Genel olarak ne almak istediğinizi biliyorsanız, daha kaliteli bir ürüne odaklanın. Bu genellikle (ama her zaman değil), öğenin fiyatı ile aynı hizaya gelir. İnternet çağında, bir hediyeyi aramak ve bir başkasının diğer ürünlere kıyasla ne kadar harcadığını görmek oldukça kolay.

 • Erkek arkadaşa hediye seçerken ürünün kalitesi hakkında iyi fikir sahibi olmak için online yorumları kontrol edin ..

Adım 9 : Bir öğe yerine bir deneyim satın alın. 

Materyalizmi protesto etme ve yaşam deneyimini zenginleştirmenin bir yolu olarak, birçok insan geleneksel hediye vermekten uzaklaştı ve onun yerine sevdiklerine yönelik deneyim satın almaya yöneldi. Örneğin, bir mağaza öğesi yerine, erkek arkadaşınızı canlı performans gösteren en sevdiği rock grubuna bir bilet satın alabilirsiniz.

 • Hediyeyi ortak bir deneyim için fırsata dönüştürmek adına kendinize de bir bilet alın.

Adım 10 : Paylaşılan bir anıyı hatırlatan bir şey seçin.

Bir çift olarak, sadece ikiniz için bilinen birçok iç şaka ve kavramların olması muhtemeldir. Romantik bir eşleştirmede birisine verebileceğiniz en önemli armağanlardan bazıları, bir şekilde anılasrınızı birlikte simgeleyen hediyelerdir. 

Adım 11 : Harcama konusundaki düşünceyi vurgulayın. 

Vereceğiniz hediyenin nihai değeri, ona yatırdığınız düşüncede yatıyor. Ekstra para harcadığınızda gerçekten unutulmaz bir armağanla geçirmek için korkmamanız gerekse de, onun için aldığınız eşyadan daha önemli şeyler olduğunu hatırlamak önemlidir. İkinizin paylaştığı bağlantı paha biçilemez. Hediye bunun bir yansımasıdır.

 • Harika bir örnek, ikinizin birlikte güzel bir çerçeveli fotoğrafı olacaktır. Başka bir örnek ise onun adı ile özel oyulmuş bir anahtarlık olabilir.

Adım 12 : Kendiniz bir şeyler yaratın. 

Hediyelerin mutlaka satın alınması gerekmez. Bazı durumlarda, kendiniz bir şey yaparsanız daha da düşünceli olabilir. Sanat ya da müzik gibi bir yeteneğiniz varsa, bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Erkek arkadaşınız için bir şarkı yazın ve ona sunun. Ona bir portre çizin. Bu hediyeler genellikle en ucuz olanıdır, ama aynı zamanda en içten ve anlamlı olanlardan bazılarıdır. Ona bir atkı veya şapka örmek gibi kullanabileceği bir şey yapmayı düşünün. Bunu kendi yapacağınız hediye kutusu ile daha da anlamlandırabilirsiniz.

 

Yöntem 2 : Hediye Satın Alma

Adım 1 : Fiyatları karşılaştırın. 

Bir hediyenin masrafı hakkında çok fazla endişelenmenize izin vermemekle birlikte, satın almayı seçtiğiniz hediyeye bir anlaşma yapıp yapamayacağınızı görmek size zarar veremez. Oldukça yaygın bir öğe ise, muhtemelen size yakın birkaç farklı mağaza seçeneğine sahip olacaksınız. Bazı ürünler için fiyatlar standartlaştırılmış olsa da, her zaman bir mağazanın diğerlerine göre farklı çeşitlere sahip olma ihtimali vardır. Mağazaların veya internet sitelerinin fiyatlarını karşılaştırmak çok uzun sürmez ve bunu yaparak kendinize biraz para tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Adım 2 : İnternet üzerinden alışveriş yapıyorsanız gönderim bedeli için ödeme yapın.

Bu hediyeyi doğum günü veya yıl dönümü gibi belirli bir tarihte satın alıyorsanız, hediyeye gününüzde ve tercihen en az birkaç gün önce hazır olması gerekecek. Çoğu kargonun kapınıza gelmesi 1-2 hafta sürer. Satın alma işlemini yaptığınızda bu gecikmeyi dikkate almalısınız. Kargo hizmetiyle ilgili öngörülemeyen sorunlar nedeniyle, kendinize en az bir hafta süren uzatma vermek iyi bir fikirdir.

 • Erkek arkadaşınız sizinle yaşıyorsa, paketi görmesi için önünüzde bir risk olabileceğini düşünmelisiniz. Bu bir risk ise, paketin bir arkadaşınızın yeri gibi başka bir yere gönderilmesini sağlamalısınız.

Adım 3 : Hediyenizi sipariş edin veya satın alın. 

Bir mağazaya gittiğinizde veya online hediye satın aldığınızda, paranızı teslim edip hediyeyi aldığınız bir belge gelecektir. Her ne kadar erkek arkadaşınız onun için aldığınız hediyeyi sevse de, hediye değişim makbuzu istemek her zaman iyi bir formdur. Bu şekilde, erkek arkadaşınız her ne sebeple olursa başka bir şey tercih ederse, bunun yerine istediği şeyi satın alabilir.

 • Online satın alımlar, kapınıza gelmek için en az bir hafta sürecektir.

Adım 4 : Hediyeyi hazırlayın veya sarın. 

Sarma bazen gereksiz bir eklenti olarak görülse de, hediyeyi açmak için harcayacağı zaman hem siz hem de erkek arkadaşınız için hediye vermeyi daha keyifli hale getirir.

 • Hediyeniz, oldukça küçük ise bir zarf içine de koyabilirsiniz.

Adım 5 : Gizli bir yerde saklayın.

Erkek arkadaşa hediye sunmak için hazır olana kadar gizli tutmak, yaşam koşullarınıza bağlı olarak kolay veya zor olabilir. Örneğin erkek arkadaşınızla birlikte oldukça küçük bir dairede yaşıyorsanız, bakmayacağından emin olduğu bir yer bulmak zor olabilir. Mutfak dolaplarının arkası ve temizlik malzemesi dolapları gibi göze çarpmayan yerler, zamanı doğru olana kadar hediyeyi saklamak için harika olabilir.

 • Eğer onu gizlemek için bir sorun olacağını düşünürseniz, ailenizin evi ya da bir arkadaşınızın yeri gibi bir yerde, evinizden uzak bir yerde saklayabilirsiniz.

 

Yöntem 3 : Hediyeyi Erkek Arkadaşınıza Sunma

Adım 1 : Sürpriz olsun. 

Diğer kişi, henüz ne olduğunu bilmezse, hediyeler en iyisidir. Bir şey veren ve hediye alıcısı için sürpriz bir şey tutmanın belli bir yolu var. Erkek arkadaşınıza ona aldığınız müthiş hediyeyi söylemek cazip gelebilir, ama vereceğiniz ana kadar sessiz kalmak daha heyecanlıdır.

Adım 2 : Romantik bir mektup veya kart ekleyin. 

Özellikle yetenekli bir yazar olmasanız bile, diğer önemli kâğıtlarınız için duygularınızı tanımlamaya çalışırken belli bir şeyler yapabilirsiniz. Özel bir şey olmak zorunda değil. Hediyenin ne anlama geldiği (örneğin onun için sevginiz) ve onu ne kadar önemsediğiniz hakkında bir şeyler yazın. Bu şeyleri ona her zaman söyleseniz bile, bunun böyle yazıldığını görmek gerçekten çok özel olacaktır.

 • Örneğin, şöyle yazabilirsiniz: “Bu not defteri benim en sevdiğim hatıralarımı içeriyor. Umarım seni de bu kadar güldürür!”

Adım 3 : Özel bir anı bekleyin. 

Hediyenizi, ikinizin rahatladığı ve her şeyin keyifli olduğu bir noktada sunmak istersiniz. Bir hediye vermek için hiç acele edilmemeli ve verdiğiniz anda başka bir şey olmamalıdır. 

 • Bazı hediyeler belirli zamanlarda verilebilir. Örneğin, Noel hediyeleri ağacın altında bırakılabilir. Büyük bir doğum günü partisi ise, hediyenizi diğerleriyle birlikte bırakabilirsiniz.

Adım 4 : Hediyeyi alırken beklemesini söyleyin. 

Hediyeyi sakladığınız yerden aldığınızda erkek arkadaşınıza beklemesini söylemelisiniz. Onu geri alırken onu bekletmek, onun tarafındaki şüpheyi artıracak ve onun için ne satın aldığınızı tahmin etmeye çalışırken sizin için daha eğlenceli hale gelecektir.

Adım 5 : Ona hediye verin.

Erkek arkadaşınız için aldığınız hediyeyi uzatın. Çoğu durumda, erkek arkadaşınız harekete çok sıcak tepki vermelidir. Verdiğiniz gibi oldukça basit olmalı. Eğer isterseniz, hediyeyi verdiğinizde “Bu senin için” gibi bir şey söyleyebilirsiniz. Oradan, hediyeyi açmasını ve tepkisini ölçmesini izleyebileceksiniz.

 • Eğer heyecanlanmıyorsa endişelenmeyin. Herkes, sıcaklığı ve heyecanı farklı şekilde ifade eder ve bazı insanlar bu durumda gergin olurlar.

Adım 6 : Bu anı romantik anlarla tatlandırın.

Şansınız, erkek arkadaşınızın kendisine verdiğiniz hediyenin nezaketine kapılarak artacaktır. İşte onu mutlu etmek için bir şans. Fiziksel sevgi (sarılmak ve öpücük gibi) göstermek, ikinizin zaten hissettiği olumlu duyguları yoğunlaştırmanıza yardımcı olabilir. Romantik olmanın birçok yolu var.

 

İpuçları : 

 • Önemli olan armağan değil, ardındaki his. Eğer bu kişiyi çok fazla seviyorsanız ve hediyeyi düşünmeye koyulduysanız, harika bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.
 • Şüphe duyduğunuzda, çikolata veya çiçek gibi tipik bir romantik hediye alın. 

 

Uyarı : 

Hediye kartlarından uzak durun. Hediye kartları oldukça kişiliksiz bir hediyedir. Esasen sadece bir yerde harcayabileceğiniz bir para hediyesidir. 


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.