Köpeğinizle sörf yapmak ister misiniz? Köpeğinizin denemeye istekli olduğu sürece, ona öğretmeniz biraz sabır gerektirir. Neyse ki, bugünün modern sörf köpeği için doğru tahtayı seçerken birçok seçeneğe sahip olacaksınız. Bu makalede, köpeğinize farklı türlerde sörf tahtaları kullanacak şekilde bir ilerleme anlatılmaktadır. Sörf tahtası seçiminizde size yardımcı olacaktır.

 

Adımlar

Adım 1 : Bir boogie panosu ile başlayın . 

Boogie panoları, bir köpeğin daha iyi manevra yapabileceği hız ve manevra kabiliyetine sahiptir. Bu, bir köpek için daha iyi kontrol edebileceğini hissetme eğilimindedir, bu yüzden köpeğinizi başlatmak için en iyi sörf tahtası budur.

Adım 2 : Nite Out Köpek Sörf Tahtası alın.

Sert tahtalar bir köpeğin kavraması için zor ama yürümesi için daha kolaydır. Bu, daha az zorlanma anlamına gelir, ancak köpük tahtaları, eğer kazayla çarparsa köpeğinize zarar vermeyecek kadar büyüktür. Hangi tahtanın daha iyi olduğu konusunda bazı tartışmalar var gibi görünüyor. Bu gerçekten bir seçim meselesi; ikisinin de iyi şeyleri ve kötü şeyleri var. Bir tahtanın üst kısmını kullanıyorsanız, kaygan bir yama koyarak kayganlığı azaltın (köpek pençelerinizin çekmesi için çekiş yapmayın).

Adım 3 : Bir uzun tahtaya geçmeyi deneyin. 

Köpeğiniz boogie panosundan ilerledikçe, daha uzun bir tahta daha fazla hata payı sağlar. Köpeğiniz, tahtaların burnunda gidebilir. Köpeğiniz burnun üzerindeki tahtada kavradığı ve pençelerle daha iyi çekiş yapabileceği için sizinle sörf yapmak onun için de harika olacaktır.

Adım 4 : Devam edin. 

Tahtadaki daha fazla eğrilik, dalgadaki köpeği dengelemek için daha kolaylık sağlayacaktır. Eski boogie panoları daha fazla eğriye sahip olma eğilimindedir, daha yumuşaktır ve köpeklerin dengelenmesi daha iyidir. Daha yeni olanlar çok düzdür. Sörf tahtası satıcılarından yardım isteyebilirsiniz.

Adım 5 : Çiğnemesi için hazırlıklı olun. 

Köpeğiniz en sevdiği tahtaya bağlanacak ve cevap olarak muhtemelen çiğneyecektir. Buna karşı hazırlıklı olmanızda fayda var.

 

İpucu :

  • Bir kürek tahtası bile işe yarayabilir – deneyin! Köpeğinizin ısırmasından sonra değiştirmek için çok daha ucuzlar!

 

Uyarılar :

  • Dikkatli olun, eğer köpeğiniz sudan hoşlanmıyorsa, onu zorlamayın.
  • Köpeğinize her zaman can yeleği koyun.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.