İster genç yaşımızda olsun, ister yetişkinlik çağımızda olsun, hepimizin bir rolü var. Yaşamlarımızda, hayatımızın “sevgisi” çok yakın olduğumuz ya da koptuğumuz arkadaşlarımıza düştüğümüzde bir dönüm noktası olmuştur. Ama ne kadar zor olsa da kötü durumları unutmayı öğrenmeliyiz. Aşağıdaki makale, düşmanlarınızdan nasıl intikam alacağınıza dair adım adım talimatlar verecektir.

Adımlar

Adım 1 : Akıllı olun.

Düşmanınızı incitmenin en büyük yolu budur! Özellikle de düşmanınız sizden daha akıllı ve daha rekabetçi ise. İstihbarat kazanabileceğiniz birçok yol var, ama hepimizin zekasını artıracak tek şey kitaplardır. Mümkün olduğu kadar çok kitap okuyun. Bilim, matematik, İngilizce, tarih, hatta dergi ve gazeteler olabilir. Bütün bunlar bilgi edinmenize yardımcı olacak. Akıllı bir şekilde düşmanı tamamen ateşleyeceksiniz. Bazılarınız çok tembel olabilir, ama hatırlamanız gereken tek şey, sınavlarınızda ve yaşamınızda onları yendiğinizde düşmanlarınızla yüzleşmektir. Akıllı olmayı hatırlayın, hayattaki birçok kapıyı açacak. İyi bir işiniz olacak ve bir sürü arkadaşla mutlu bir hayat yaşayacaksınız. İnsanlar sizinle ilgilenecek ve arkadaşınız olmak isteyecek. Sizi bu kadar sevmeyen insanlar bile yardımınızı isteyecekler. Zekanız için saygı duyulacak ve popüler olacaksınız ve dışarıda görünmese de, düşmanınızı içeriye yayacaksınız. Sonunda belki de sizi terkettikleri için ne kadar aptal olduklarını anlayacaklar ve arkadaşınız olmayı tekrar isteyecekler.

Adım 2 : İntikam için vazgeçmeyin

Aklınızdaki şeyleri yapmaktan vazgeçerseniz, sadece daha mutlu olacaklar. Hayata normal şekilde devam edin. Bu zor olabilir, ama hayattan zevk almak için en zorunu deneyin. Bu elbette zaman alacak, ama sonunda hayattaki her şey gibi, onları da unutacaksınız. Zaman geçiyor. Bunu yapabilirsiniz!

Adım 3 : Kendinize güvenin.

İnsanların sizi yere indirmesine izin vermeyin. Kendinize saygı duymuyorsanız, başkalarının da duymayacağını unutmayın.

Adım 4 : Orada yokmuş gibi davranın.

Zaman zaman ya da her gün onları gördüğünüzde bile. Sadece orada olmadıklarını farz edin. Bu da onları kızdırır!  Bu zor olabilir ama denemeye devam edin. İntikam almak için harika bir yol olabilir.

Adım 5 : İyi olun.

Başkalarına karşı nazik olursanız sevileceksiniz ve bu düşmanınızı kızdıracak ve intikam için bir adım atmış olacaksınız. Bunu birilerine yardım ederek yapabilirsiniz. Sadece bunu yapan kişi veya insanlar nezaketinize saygı duyuyorsa bunu yapın. Daha önce size kötü davranmışlarsa, iyiliğinizin derinliğini bilin. Yaptıkları şey affedilir ve unutulursa onlarla normal olursunuz. İnsanlara sizi tedavi ettikleri gibi davranın.

Adım 6 : Daha sosyal olun.

Daha fazla aktivite ve projeye katılın.

Adım 7 : İntikam almak için kendinize güvenin.

Bu aynı zamanda düşmana karşı intikam almanın başka bir yoludur. Bir kez daha emin olmak kolay değil. Ama sadece kendinize insan olduğunu hatırlatın. Kimse sizden daha iyi değil. Siz olduğunuz gibisiniz ve hiçbir şey bunu değiştiremez.  Düşmanınızdan çok korkmayın. Kendinize saygı duyun. İnsanların sizi gördüğünüz şekilde sizi yargılamadığını unutmayın, sizi karakterinize göre yargılarlar.

Adım 8 : Değişmekten korkmayın.

Yanlış yaptığınız şeyleri değiştirin. İnsanların bunu sevdiğini bilmenin, değişemeyeceğiniz anlamına gelmediğini düşünmeyin. Değişmek için asla çok geç değildir. Sahip olduğunuz kötü alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışın.

Adım 9 : 4. adımın bir alternatifi olarak , düşmanınıza en iyi arkadaşınızmış gibi  davranmayı deneyebilirsiniz.

Bu onları delirtecek! Olumsuz bir tepki olacağından, pozitif olandan daha ziyade sizi arıyor olacaklar.

Adım 10 : Onları kendi oyunlarıyla yendiniz.

Onlara tam olarak kendi yaptıklarının aynısını yapın, böylece intikam zaferinizin tadını çıkarın.

Adım 11 : Konuştuğunuzda ya da soru sorulduğunda tek kelime ile yanıt verin.

Bu onların daha fazla konuşma yapmaları gerektiğini vip eskort hissettirecek ve kısa bir süre sonra dikkatinizi çekmeye çalışacaklar. Bu yüzden kendilerinden daha popüler görünmelerini sağlayacak ve böylece size güç verecektir.

 

İpucu :

 • Bir adım seçin ve uygulayın.
 • İntikam ile takıntılı olmayın. Hayatınızı mahvedebilir.
 • Onları kıskanç hale getirin, en iyi arkadaşlarıyla takılın, onların ezin. Ne olursa olsun fazla ileri gitmeyin çünkü başınızı belaya sokmak istemezsiniz.
 • Tüm adımları yapmaya çalışın.
 • Düşmanınız dahil olmak üzere herkese güzel davranın.
 • Ciddi bir şekilde onları korkutursanız veya hislerini incitirseniz kendinizi kötü hissedebilirsiniz. İkiyüzlü olmak istemezsin.
 • Sizi ezmelerine izin vermeyin!
 • Onları sporda yenmek için yarışmayı deneyin.
 • Bir şeyler planladığınızın çok belli olmadığından emin olun.

 

Uyarılar :

 • Yasal kalın. Yasalara karşı bir şeyler yaparsanız, geri teper ve zarar görebilirsiniz.
 • İlk seferinde sonuç alamadıysanız pes etmeyin, yeniden deneyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.